Bananchips utan tillsatt socker 10 x 1 kg

Belopp Pris per enhet Base pris
Till 0
995,00 kr*
99,50 kr* / 1 kg
Från 0
875,00 kr*
87,50 kr* / 1 kg

Priser inkl. moms, plus Leverans

  • Utan tillsatt socker
  • Den älskade frukten som krispigt chips
  • Minimalt sött, men oemotståndligt
  • Bakad i kokosolja
  • Naturligt läckert
Variant: Bananchips utan tillsatt socker 10 x 1 kg
105,00 kr
40,00 kr
295,00 kr
Mängd: Bananchips utan tillsatt socker 10 x 1 kg
105,00 kr
995,00 kr
Varianter: Bananchips utan tillsatt socker 10 x 1 kg
40,00 kr
295,00 kr

Varan finns i lager, leveranstid 5-6 dagar

Bäst före-datum: 05.01.2023

Produktinformation Bananchips utan tillsatt socker 10 x 1 kg

Finns det bara bananchips med socker? Inte hos oss! När det kommer till det här snacket undviker vi tillsatt socker och andra smakförstärkare. Liksom äpplen är bananen en av de mest älskade frukterna. Våra torkade bananchips bakas i kokosolja och får därför en härlig kokosarom. Ett härligt snack!

 

Notera: bananchips utan tillsatt socker smakar inte sött

 

Då vi undviker socker som ingrediens smakar de här bananchipsen bara aningen sött. Om du vill ha ett sött banansnack kan du hos oss även köpa vanliga torkade bananstrimlor! Du kan dock själv söta bananchipsen med exempelvis lönnsirap eller agavesirap.

 

Så kan du använda torkade bananchips

 

Våra bananchips passar perfekt som snacks för när man känner sig lite småhungrig, men de passar även perfekt i müsli eller som topping eller dekoration på olika bakelser. Prova dig fram och hitta din favoritkombination av smaker!

 

Så torkas bananchipsen

 

För att kunna erbjuda dig en krispig smakupplevelse friteras våra bananchips först i kokosolja och torkas därefter. Därigenom får de en härlig crunch och en härlig bismak av kokos. Köp dem nu och njut av den här läckerheten!

Näringsvärde pro 100 g
Energi (i kj/kcal) 2232 / 533
Fett 32 g
varav mättade fettsyror 28 g
Kolhydrater 57 g
varav socker 12 g
Fiber 3.6 g
Protein 2 g
Salt 0.04 g
Produktnummer: BANA_001_T10
Ursprung Philippines
Innehåll 10 kg
Tillverkare KoRo
EAN/GTIN 4260654783926
Datablad Specikation
Spår Förklaring av spårhänvisning
Frakt Leveranstid
Företag KoRo Handels GmbH
Hauptstraße 26, 10827 Berlin
Förvaring Förvaras torrt, svalt och skyddat från värme
Ingredienser 66% bananer, 34% kokosolja
Allergener Kan innehålla spår av GLUTEN, SOJA, andra NÖTTER och SESAM.
Bäst före-datum 05.01.2023
Produktbeskrivning Bananchips utan tillsatt socker
Press & återförsäljare Ladda ner produktbild

Varieties & Origin

Dried banana stripes

Dried banana stripes come from ripe bananas, and are about 10 cm long

Anbau nach Land in Tonnen
Land Tonnen
Indien 30900000
China 11200000
Indonesien 7300000
Brasilien 6800000
Ecuador 6500000
Philippinen 6200000
Guatemala 4000000
Kolumbien 3700000
Angola 3500000
Tansania 3500000
Costa Rica 2600000
Mexiko 2400000
Vietnam 2100000
Ruanda 1800000
Burundi 1700000
Kenia 1400000
Ägypten 1400000
Papua-Neuguinea 1400000
Kamerun 1200000
Dominikanische Republik 1200000

Bananas grow in the tropical and subtropical regions near the Equator which are often referred to as The Banana Belt. This is located between the 38th degree north and the 28th degree south latitude, and offers ideal growing conditions. In 2018, almost 116 million tons of bananas were grown worldwide. The world's largest producer is India with 30.9 million tons.

Herstellung

Prisutveckling "Bananchips utan tillsatt socker 10 x 1 kg"

Så här har priset utvecklats över tid

Alle Angaben ohne gewähr!

4.4/5

547 Omdömmen


69%
14%
7%
4%
5%
Anonym  | 27.02.2022

Supergod, inte för söt

Supergod, inte för söt

Var den första som markerar denna recension som hjälpsam
Anonym  | 27.02.2022

Också för barn för mellanstadiet

Mycket välsmakande

Var den första som markerar denna recension som hjälpsam
Anonym  | 25.02.2022

-

-

Var den första som markerar denna recension som hjälpsam
Anonym  | 25.02.2022

Super, men ändå ett byte av lägenhet (am annars)

Super, men ändå en omställning (jag är vanligtvis bara van vid de med socker).

Var den första som markerar denna recension som hjälpsam
Anonym  | 24.02.2022

Jag har beställt den flera gånger! Så gott!

Jag har beställt den flera gånger! Så gott! Särskilt utan tillsatt socker!

Var den första som markerar denna recension som hjälpsam
Anonym  | 23.02.2022

Det smakar väldigt gott

Det smakar väldigt gott

Var den första som markerar denna recension som hjälpsam
Anonym  | 22.02.2022

Friska bananchips som smakar gott!

Dessa bananchips är det perfekta valet om du vill hålla ditt sockerintag under kontroll eftersom de inte innehåller något tillsatt socker.

Var den första som markerar denna recension som hjälpsam
Anonym  | 22.02.2022

-

-

Var den första som markerar denna recension som hjälpsam
Anonym  | 22.02.2022

super

Leveransen var mycket snabb och kvaliteten på varorna är mycket bra. Vi är också mycket glada över det breda produktutbudet.

Var den första som markerar denna recension som hjälpsam
Anonym  | 22.02.2022

Det är svårt där jag bor Osötad

Det är svårt att hitta osötade bananchips där jag bor och de hemgjorda har inte den krispighet jag söker. Jag är väldigt glad att jag har hittat dem nu. Mycket välsmakande

Var den första som markerar denna recension som hjälpsam

Gör din beställning fri från fraktkostnader! 🤑

Så länge nya produkter inte har vackra bilder ännu sparar du fraktkostnaderna.

Andra har även kollat in